news        mail   location

 
 

Fiind făcut după chipul Stăpânului său, omul este dator să sădească în inimă sămânţa milei creştine. Din acest punct de vedere, mila nu este numai o însuşire dumnezeiască, ci şi una dintre virtuţile cu care se încununează adevăraţii creştini, podoabă nepreţuită şi fântână nesecată a veşnicelor bunătăţi.

 

 

În cadrul proiectului social-filantropic al Sectorului Social și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, părintele slujitor Burcea Adrian de la parohia Vulpești, protoieria Costești, a oferit unei familii cu mulți copii, daruri constând în: alimente, haine, obiecte de igienă personală, dulciuri, medicamente, pentru a trece cu bine peste momentele grele.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar