Cât de bine şi cât e de frumos să ai milă în sufletul tău. Numai atunci vom putea înţelege cu adevărat necazul şi suferinţa celui de lângă noi. Numai atunci, vom putea spune că ne-am adunat „comoară în ceruri” pe care „nici molia nu o strică, nici furii nu o sapă şi nu o fură”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Neacșu Ionuț de la parohia Sfinții Martiri Brâncoveni, protoieria Mioveni, a adus bucurie pentru o familie cu multe greutăți, prin darurile oferite.