news        mail   location

 
 

Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași. 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a venit în ajutorul copiilor aflați în Așezământul Social de la Valea Screzii, prin darurile oferite de părintele slujitor Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar