news        mail   location

 
 

Milostenia este un leac împotriva tristeții pe care o aduce în suflet patima iubirii de bani și avuție. Aceasta ne vindecă de răutatea pe care lăcomia o aduce în relația noastră cu aproapele. Practicată cu smerenie, milostenia ne conduce la prețuirea semenilor.

 

Centrul Social-Cultural Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil din cadrul parohiei Sfinții Voievozi – protoieria Curtea de Argeș, a desfășurat o activitate misionar-pastorală, în care părintele slujitor Palmeș Cristian Constantin a dăruit televizoare pentru cei defavorizați.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar