news        mail   location

 
 

Sectorul Social Filantropic și de Misiune, al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, desfășoară, în preajma sfintelor sărbători ale Crăciunului și Anului Nou, un amplu proiect social filantropic ,,Bucurii de sărbători", la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel. 

În cadrul desfășurării acestui proiect, preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, au dăruit alimente pentru cei lipsiți și întristați.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar