Prin cei sarmani, prin cei nevoiasi, prin cei bolnavi, prin cei necajiti, Domnul Iisus Hristos vine spre fiecare dintre noi. Se cuvinem dar sa iesim in intampinarea Lui prin fapte bune, milostenie si grija fata de cei in suferinta, caci postul si rugaciunea se desavarsesc prin milostenie.

In cadrul proiectului Social-Filantropic si de Misiune al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului, Preotul paroh Adrian Burcea de la Parohia Vulpesti, Protopopiatul Costesti cu prilejul Sfintei Sarbatori a Nasterii Domnului a oferit persoanelor cu probleme medicale : batrani parasiti, familii monoparentare, aflate in dificultate  daruri constand  in : alimente, haine, dulciuri, medicamente, pentru a trece cu bine Sfintele Sarbatori.