news        mail   location

 
 

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă aceasta este săvârșită cu inima înfrântă. Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, învățându-ne  a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în sprijinul celor aflați în diferite încercări, și a adus bucurie unei familii, prin darurile oferite de părintele slujitor Năstase Marius Ionuț de la parohia Mihăești, protoieria Topoloveni.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar