news        mail   location

 
 

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt.

 

Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acţiune filantropică, în care părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din municipiul Pitești, a venit în ajutorul unei familii cu mulți copii, cărora le-a dăruit alimente și dulciuri.  

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar