news        mail   location

 
 

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă milostenia este săvârșită cu inima înfrântă. 

Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, dându-ne inimă de mamă pentru toți oamenii și învățându-ne a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

În Ajun de sărbători, 25 de copii au avut bucuria de a primi cadouri, dulciuri, fructe, jucării și hăinuțe. Părintele Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești, dimpreună cu un grup de creștini au dus la bun sfârșit acest proiect de suflet, aducând fericire în sufletelor copiilor.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar