news        mail   location

 
 

Faptele milosteniei nu se apreciază numai după mulțimea materială, ci mai ales după dispoziția unei inimi miloase care vede în sărăcia aproapelui propria sa lipsă. 

Sectorul Social, Filantropic si de Misiune, desfășoară proiectul: Cercetând pe cei lipsiți, prilej de împlinire sufletească a credincioșilor aflați în suferință, bătrâni singuri, familii cu mulți copii.

Părintele slujitor Preda Ion Alen de la parohia Stănești, protoieria Curtea de Argeș, a vizitat familiile nevoiașe, dăruindu-le alimente pentru masa de sărbători.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar