Rugăciunea poate, mai mult decât orice altceva, să ne păstreze neîncetat strălucirea acestei haine duhovniceşti care este sufletul. Şi, împreună cu ea, şi milostenia prisositoare – capul bunătăţilor noastre şi mântuirea sufletelor noastre.

Căci această înjugare a rugăciunii şi milosteniei ne poate aduce de Sus mii de bunătăţi, ne poate stinge focul păcatelor şi ne poate da multă îndrăzneală.

Preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș, au adus bucurie familiilor cu venituri modeste din parohie, cărora le-au oferit cele necesare pentru masa de Crăciun.