Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași.

Arhiepiscopia Argesului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vizitat o familie încercată de multe greutăți, dăruind alimente pentru traiul zilnic.