Se cuvine, dar, celui ce vrea sa faca milostenie sa nu caute a deosebi pe cel bun, de cel rau, pe cel drept sau pe cel nedrept, dupa trebuintele lor trupesti, ci, tuturor, la fel, sa le imparta cele de trebuinta.

Si, daca tu te-ai saturat de multe bucate, hraneste, macar cu paine, si pe cel flamand.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Valea Româneștilor, protoieria Câmpulung Muscel,  o activitate misionar pastorală în care părinții slujitori Macovei Ioan și Ciolan Eduard au dăruit alimente și cuvânt duhohvnicesc pentru o familie fără posibilități materiale.