news        mail   location

 
 

Sfinții Părinți ne învață că milostenia este împrumut dat Cerului, bani sau bunuri plasate acolo unde hoții, rugina sau moliile nu le pot fura sau distruge și că, în momentul în care vom părăsi lumea aceasta materială, mergând către Dreapta Judecată, nu ne vor însoți cele pe care le-am adunat, ci acelea pe care le-am dat, nu ceea ce am strâns material, ci ceea ce am oferit.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vizitat o familie defavorizată social, oferind alimente.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar