news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social – Filantropic și de Misiune, s-a desfășurat astăzi încă o etapă în cadrul proiectului social,, Ghiozdanul meu” prin care copii proveniți din familii cu venituri modeste au primit ghiozdane și rechizite școlare. 

În Protoieria Pitești, s-a desfășurat o nouă etapă din proiectul social-filantropic „Ghiozdanul meu”, de care au beneficiat 200 de elevi de la școlile din comunele Cocu și Cotmeana.

În zilele următoare caravana socială ,, Ghiozdanul meu” va ajunge și în alte localități ale județului Argeș, scopul fiind acela de a se diminua abandonul școlar și de a se ușura situația financiară a familiilor care nu au posibilitatea să le ofere copiilor cele necesare pentru desfășurarea procesului educativ.

 

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar