news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Chiar dacă nu avem bani de oferit sau alte lucruri materiale celor amărâți, putem să dăruim dragoste, mângâiere, rugăciune și ce se mai află în inima noastră milostivă, pentru că și aceasta tot milostenie se cheamă. 

Părintele slujitor Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești, a adus o rază de bucurie în sufletele celor 33 de bătrâni, care viețuiesc într-un azil din localitate, cărora le-a oferit o masă caldă și binecuvântare de la Dumnezeu.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar