Pentru a împlini porunca divină, trebuie să ne unim în a face binele care aduce mângâiere celor în nevoi, alinare celor bolnavi, compasiune celor în durere, ajutând pe semenii noștri, cu generozitate și dragoste creștină, așa cum ne învață Hristos, Mântuitorul lumii.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin părintele slujitor Herișanu Ion Cosmin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unor familii, dăruindu-le hrană caldă.