news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Pentru a împlini porunca divină, trebuie să ne unim în a face binele care aduce mângâiere celor în nevoi, alinare celor bolnavi, compasiune celor în durere, ajutând pe semenii noștri, cu generozitate și dragoste creștină, așa cum ne învață Hristos, Mântuitorul lumii. 

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin părintele slujitor Herișanu Ion Cosmin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unor familii, dăruindu-le hrană caldă.

 

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar