news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini. 

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o acțiune caritabilă la parohia Nămăești, Protoieria Câmpulung Muscel. În urma apelului  adresat credincioșilor, de către preoții slujitori din parohiile Găvana I și Găvana IV din Pitești,  a fost colectată o mare cantitate de îmbăcăminte, încălțăminte și jucării, care au fost distribuite unor familii defavorizate din  parohia Nămăești, Protoieria Câmpulung Muscel.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar