news        mail   location

 
 

Milostenia este o datorie şi o condiţie a mântuirii sau a dobândirii vieţii veşnice. Iubirea milostivă din faptele bune săvârşite pe pământ ne ajută să dobândim mântuirea sau viaţa veşnică din ceruri. 

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhieiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate social-filantropică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

În urma apelului caritabil adresat credincioșilor, au fost colectate cantități de îmbrăcăminte și alimente, pe care preotul slujitor Lipan Florentin, le a transportat la Așezământul social de la Valea Screzii.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar