news        mail   location

 
 

Dumnezeu iubeste milostenia din sufletul omului mai mult decât orice altă virtutei. Sa ne rugam lui Dumnezeu să ne dea harul milosteniei, caci milostenia urcă până la tronul lui Dumnezeu si face să coboare mila lui Dumnezeu  peste toti. 

Dăruiesti ceva si Dumnezeu îti va dărui de o sută de ori mai mult. Orice dăruim săracilor ni se va da înmultit în ceruri; si, când sufletul o să plece din această viată, îsi va ridica răsplata milosteniei lui. 

Părintele slujitor Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu din municipiul Pitești a fost alături de două familii cu mulți copii, dăruindu-le alimente, îmbrăcăminte, ghiozdane și rechizite.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar