news        mail   location

 
 

Milostenia este mult mai mult decât o faptă bună, ea trebuie privită ca act de cult, deoarece presupune o triplă angajare: un împlinitor, un beneficiar, dar şi lucrarea lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a adus o rază de bucurie pentru copii nevoiași din parohia Rotărești, care au primit ghiozdane, rechizite și dulciuri de la părintele slujitor Enescu Tiberiu.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar