Cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic Argeșeanul, în fiecare lună, în parohiile din Protoieria Câmpulung Muscel, după un program bine stabilit, se oficiază o slujbă în limbaj mimico-gestual, pentru credincioșii din Câmpulung și Mioveni.

Părintele Istrate Cătălin, preot pentru persoane deficiente de auz și vorbire a fost prezent în mijlocul credincioșilor în biserica parohiei Lerești de Jos, unde au fost primiți cu dragoste de către preoții slujitori Caplan Răzvan și Pahonțiu David Alexandru.

Credincioșii s-au bucurat de Sfânta Liturghie, care a fost interpretată în limbajul semnelor, iar după popasul duhovnicesc, cei prezenți s-au bucurat și de agapa frățească pregătite pentru călători.