news        mail   location

 
 

Dumnezeu se ascunde în sărăcie: săracul întinde mâna și Dumnezeu primește, pentru că datoria celui ce primește este să împartă și altora din cele ce a primit.

Parohia Rotărești din Protoieria Pitești, prin programul social: Samarineanul milostiv, coordonat de Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a adus bucurie pentru o familie, prin darurile oferite de părintele slujitor Enescu Tiberiu.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar