news        mail   location

 
 

Cu adevărat milostiv este acela care îi îmbrățișează pe toți și nu lasă pe nimeni în afara inimii sale, pentru că mila se naște din credință. Rugăciunea și postul sunt lipsite de putere neînsoțite de milă, pentru că fără milostenie, acestea nu se ridică la cer.

Preoții slujitori Florea Cătălin și Ganea Andrei de la parohia Vișoi, municipiul Câmpulung Muscel au venit în ajutorul unei familii, dăruind alimente pentru traiul zilnic.

Activitatea se înscrie în programele sociale ale Eparhiei Argeșului și Muscelului.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar