news        mail   location

 
 

Milostenia se face cu scopul de a imparti si altora binefacerile pe care le-a Dumnezeu le-a revarsat asupra ta, de a cobora Imparatia Lui Dumnezeu si asupra celor defavorizati.

Nu se face cu gandul la rasplata si nici cu gandul la iertarea pacatelor, caci aceasta nu se dobandesti prin bani ci prin pocainta sincera si iertarea celor care ne-au gresit.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului'',  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin proiectul social   ,,Masa calda pentru persoane nevoiase”

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar