news        mail   location

 
 

Rugăciunea și postul sunt lipsite de putere dacă nu sunt însoțite de milă. Fără milostenie, acestea nu se ridică la cer. Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune desfășoară programe sociale pentru credincioșii argeșeni și musceleni.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vizitat o familie care are multe greutăți, dăruind alimente pentru traiul zilnic.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar