news        mail   location

 
 

 


Rugăciunea poate, mai mult decât orice altceva, să ne păstreze neîncetat strălucirea acestei haine duhovniceşti care este sufletul. Şi, împreună cu ea, şi milostenia prisositoare – capul bunătăţilor noastre şi mântuirea sufletelor noastre.

  

 

 

 

 

 

Căci această înjugare a rugăciunii şi milosteniei ne poate aduce de Sus mii de bunătăţi, ne poate stinge focul păcatelor şi ne poate da multă îndrăzneală.

Părintele slujitor Bologea Vasile Cosmin de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, dimpreună cu tinerii care fac parte din grupul de cateheză, a fost alături de bătrânii care viețuiesc în Azilul din Călinești. Voluntarii au dăruit hrană caldă persoanelor în vârstă și au socializat cu aceștia.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar