Când dăruim din obligație ne gândim la o răsplată, când dăruim din inimă, ne gândim la ce am mai putea dărui. Să nu uităm că astăzi avem ocazia să ne deschidem ochii cu claritate, inima cu bucurie și mâinile fără zgârcenie pentru aproapele nostru, mâine putem avea nefericita ocazie să dăm socoteală de ce nu am împlinit porunca milosteniei.

Preotul slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a fost alături de o familie cu venituri modeste, dăruind alimente pentru traiul de zi cu zi.