O inimă largă pentru semenii noștri revarsă cerul pe pământ, de aceea nu trebuie să legăm pâinea ce ar trebui să ajungă la sărac, ci trebuie să o lăsăm să ajungă înaintea noastră în cer.

Când mulțumirile celui nevoiaș udate de faptele bune, ploaia Duhului Sfânt va înverzi lucrarea de ascultare, viața în Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc, oferă alimente și sprijin duhovnicesc bătrânilor singuri și bolnavi, care locuiesc în apropierea mănăstirii.