news        mail   location

 
 

Nu esti sarac atunci cand nu ai ci esti sarac atunci cand nu  vrei sa daruiesti.  Caci dragostea fata de aproapele este virtutea care impodobeste sufletul, comoara cea mai de pret a omului.  Fiecare om are ceva ce-i prisoseste iar daca nu detine lucruri materiale cu siguranta nu duce lipsa de o vorba buna, de o incurajare sau de catre o rugaciune ce poate fi inaltata pentru altul mai nevoias.  Toate acestea imbogatesc pe omul milostiv caci Dumnezeu va rasplati fiecaruia dupa inima sa.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului'',  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  o activitate caritabila constand in ajutorarea unei  familii nevoiase  si numeroase, cu alimente si imbracaminte.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar