news        mail   location

 
 

Sfântul Ioan Gură de Aur ne vorbește despre ”regina virtuților” – milostenia, astfel: ”Dă celui sărac și chiar dacă tu taci, la judecata viitoare nenumărați semeni vor vorbi pentru tine, fiindcă milostenia te apără.”

 

Părintele slujitor Stancu Sabin Gheorghe de la parohia Valea Mare, protoieria Topoloveni, a desfășurat o activitate de întrajutorare, în care a oferit un ajutor financiar pentru o familie cu venituri modeste.

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar