news        mail   location

 
 

Sub chipul fiecărui sărman se poate ascunde Hristos. Fiecare mână întinsă, poate fi mâna lui Hristos, care ne cere puțin pentru ca apoi să ne dăruiască totul. Având grijă de cei sărmani, avem grijă în primul rând de sufletele noastre.  

Copiii de la Grădinița din localitatea Hințești s-au bucurat de vizita făcută de părintele slujitor Stănescu Paul de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești, care le-a adus jucării și diferite jocuri interactive, necesare în buna desfășurare a procesului de învățământ.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar