Filiala Nevăzătorilor din Argeș în parteneriat cu Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a organizat un pelerinaj pentru credincioșii nevăzători la mănăstirile: Ghighiu, Turnu și Țigănești.

Părintele slujitor Constantin Radu Gabriel împreună cu doamna Martin Gabriela – președinte al Filialei Nevăzătorilor Argeș, a însoțit pe cei 23 de credincioși nevăzători în această călătorie spirituală, ajutându-i ca să se bucure de frumusețile lumii văzute.

Pelerinii s-au rugat la Dumnezeu, la Icoana Maicii Domnului Siriaca si au fost impresionați de aceste vetre monahale ce se pierd in negura timpului.

La sfârșitul zilei a urmat o agapa de socializare si relaxare.