news        mail   location

 
 

Filiala Nevăzătorilor din Argeș în parteneriat cu Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a organizat un pelerinaj pentru credincioșii nevăzători la mănăstirile: Ghighiu, Turnu și Țigănești. 

Părintele slujitor Constantin Radu Gabriel împreună cu doamna Martin Gabriela – președinte al Filialei Nevăzătorilor Argeș, a însoțit pe cei 23 de credincioși nevăzători în această călătorie spirituală, ajutându-i ca să se bucure de frumusețile lumii văzute.

Pelerinii s-au rugat la Dumnezeu, la Icoana Maicii Domnului Siriaca si au fost impresionați de aceste vetre monahale ce se pierd in negura timpului.

La sfârșitul zilei a urmat o agapa de socializare si relaxare.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar