news        mail   location

 
 

Milostenia este gestul creștin de a face bine, din dragoste si compasiune pentru cel aflat in nevoie.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care  preoții slujitori Moraru Mihai și Moraru Romică de la parohia Retevoiești, protoieria Mioveni, au venit în ajutorul unei familii, oferind alimente pentru masa de zi cu zi.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar