news        mail   location

 
 

Când un om nu are îndelungă răbdare, bunătate, acestea vădesc că nu are iubire înlăuntrul lui. Iarăși, când nu rabdă îndelung, nu are bunătate, generozitate sub toate aspectele, este lipsit de iubire, lipsit de Dumnezeu.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat în parohia Glavacioc, protoieria Costești, o activitate socială. Părintele slujitor Dan Stancu a fost alături de o creștină în vârstă, căreia i-a oferit alimente pentru masa de zi cu zi.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar