news        mail   location

 
 

Să săvârșim osteneli pentru binefacere. Acestea sunt cele mai grele osteneli chiar dacă întotdeauna sunt însoțite de mângâiere profundă. Nu uitați binefacerile și mila lui Dumnezeu vă va adumbri. 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate filantropică în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin de la parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș, au dăruit ghiozdane și rechizite copiilor din parohie.  

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar