news        mail   location

 
 

O vorbă românească spune că cine nu are bătrâni să-şi cumpere. Bătrânii adună la un loc înțelepciunea şi experiența izvorâtă din nenumăratele zile cu care au fost îngăduiți de la Dumnezeu şi sunt gata să o dăruiască, mai departe, copiilor şi nepoților. Pentru aceste virtuți, şi pentru altele, se cuvine, după cum ne învață marele duhovnic arhim. Ioanichie Bălan, să le purtăm "aceeași grijă ca părinților noștri trupești". 

Părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a fost alături de bătrânii care viețuiesc la azilul din localitate, rostind rugăciuni pentru sănătate și ajutorare, asigurând asistența religioasă a acestora.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar