După cum apa scoasă din fântânile care s-au umplut prea mult se ridică din nou la înălțimea de dinainte, tot așa și dărnicia crește iarăși și se umple, pentru că iubindu-i pe săraci, prin ei aflăm mila lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate socială în care preoții slujitori Grigore Florin de la parohia Glâmbocata I și Duminică Cătălin de la parohia Rătești, protoieria Topoloveni, au dăruit îmbrăcăminte, încălțăminte, dulciuri și jucării Așezământului de la Valea Plopului.