Un om care dăruieşte din toată inima primeşte în schimb o bucurie de nedescris. A dărui este în firea întregului univers. Iar a accepta darul este a doua natură a întregului univers. Dar, mai ales, nu trebuie să uităm că puterea de a dărui vine de la Dumnezeu.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, a fost alături de două familii cu greutăți, oferindu-le alimente pentru masa zilnică.