news        mail   location

 
 

Un om care dăruieşte din toată inima primeşte în schimb o bucurie de nedescris. A dărui este în firea întregului univers. Iar a accepta darul este a doua natură a întregului univers. Dar, mai ales, nu trebuie să uităm că puterea de a dărui vine de la Dumnezeu. 

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, a fost alături de două familii cu greutăți, oferindu-le alimente pentru masa zilnică.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar