news        mail   location

 
 

Milostenia reprezintă jertfelnicia inimii. Dând celor săraci, inima noastră devine o adevărată jertfă adusă lui Dumnezeu. Cel care dă celui lipsit, nu face altceva decât să restituie bunuri la izvorul milei, care este Dumnezeu.



 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, continuă proiectul social al Mănăstirii Glavacioc, în care părintele stareț, protosinghel Casian Crețu, oferă o masă caldă bătrânilor nevoiași, care viețuiesc în apropierea ansamblului monahal.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar