news        mail   location

 
 

Mâinile întinse reprezintă dureroasele nevoi ale lumii – foamea duhovnicească, foamea trupească, la a căror alinare suntem chemați să ajutăm prin ceea ce dăm, pentru că milostenia deschide mâna lui Dumnezeu. 

Credincioșii piteșteni, enoriași ai parohiilor Găvana 1 și Găvana 4, coordonați de preoți slujitori, au dăruit ajutoare constând  în pachete cu alimente de bază, îmbrăcăminte, jucării și alte bunuri de necesitate, oferite comunității defavorizate din cadrul parohiei Merișani, protoieria Pitești.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar