news        mail   location

 
 

Milostenia înfrumusețează viața, împacă toate neînțelegerile, limpezește ceea ce este încurcat, ușurează ceea ce e greu, înveselește ceea ce a trist și aduce bucurii atât celor asupra cărora se revarsă, cât și celor care o practică.

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, desfășoară proiectul de ajutorare pentru credincioșii care au nevoie de sprijin din partea Bisericii. Părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie, care trece prin încercări șki suferințe.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar