news        mail   location

 
 

Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași. 

     Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a defășurat o activitate socială, în care părintele Bălășoiu Laurențiu de la parohia Greci I, protoieria Topoloveni, dimpreună cu un grup de voluntari, oferă în fiecare duminică, o masă caldă pentru cei care vin la sfintele slujbe.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar