Când un om nu are îndelungă răbdare, bunătate, acestea vădesc că nu are iubire înlăuntrul lui. Iarăși, când nu rabdă îndelung, nu are bunătate, generozitate sub toate aspectele, este lipsit de iubire, lipsit de Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat în parohia Racovița, protoieria Mioveni, o activitate socială, în care părintele slujitor Filip Nicolae a oferit un ajutor, pentru o familie, constând în alimente pentru masa de zi cu zi.