Sfântul Ioan Gură de Aur ne învață că: „A nu da săracilor din avere înseamnă a o prăda. Să nu vă îndoiţi, căci tot ce avem noi nu este proprietatea noastră, ci este a Domnului Dumnezeu, ori în ce chip am primit-o. Dacă noi ajutăm cu ea pe cei nevoiaşi, vom dobândi, prin aceasta, mare binecuvântare.

In cadrul proiectului Social, Filantropic si de Misiune al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului, preotul paroh Burcea Adrian de la Parohia Vulpesti, Protopopiatul Costesti, judetul Arges, cu prilejul sfintelor sarbatori ale Invierii Domnului, a adus bucurie, lumina si speranta familiilor cu multi copii aflate in dificultate, batranilor singuri, oferidu-le: alimente, jucarii, imbracaminte si obiecte de igiena personala pentru a trece cu bine sfintele sarbatori.