Dă milostenie din cele ce ai și de la niciun sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va intoarce fața Lui Dumnezeu.

Când ai mult dă mai mult; când ai puțin dă mai puțin,  dar nu pregeta sa faci milostenie.  Și iți vei adăuga prin aceasta vistierie bogată pentru zile grele. Că milostenia izbăvește de la moarte și nu te lasă să te cobori în întuneric. (Tobit 4, 7-10)

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune din cadrul Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, a dăruit alimente pentru masa de zi cu zi, unei persoane în vârstă.