Pe aproapele nostru să-l iubim „ca pe noi înşine”, adică aşa cum ne iubim pe noi, cum ne îngrijim, ne hrănim, tot aşa se cuvine să iubim, să miluim, hrănim, să ajutăm şi să îndrumăm pe calea mântuirii pe aproapele nostru.

Iar pe noi înşine se cuvine să ne mustrăm pentru păcatele noastre, socotindu-ne mai păcătoşi decât toţi oamenii. Aşa de vom face, aşa de vom iubi pe Dumnezeu şi pe aproapele, ne vom mântui cu adevărat şi vom fi primiţi în Împărăţia Cerurilor!

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate misionar-pastorală, în care părintele slujitor Croitoru Vasile de la parohia Olari, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu greutăți.