news        mail   location

 
 

Preţuirea şi dragostea pe care le-o datorăm celor peste care anii au trecut nu trebuie să rămână la un nivel teoretic, ci trebuie transformată în îngrijire şi implicare efectivă pentru uşurarea greutăţilor pe care vârsta înaintată le aduce cu sine. 

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate socială și pastoral-misionară la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, a vizitat pe vârstnicii internați la Centrul medico-social din Rucăr, unde a săvârșit rugăciuni de sănătate la căpătâiul celor grav bolnavi, administrând Sfânta Taină a Spovedaniei și a Sfintei Împărtășanii, cu prilejul începutului Sfântului și Marelui Post al Paștelor.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar